Osiedle Pruszkowska pnie się w górę!

1 września, 2018 11:46

W lipcu 2018 roku, po otrzymaniu pozwolenia na budowę, rozpoczęliśmy prace budowlane na terenie naszej najnowszej inwestycji – Osiedle Pruszkowska, które zlokalizowane jest jedynie 15 minut od centrum Warszawy. Całość przedsięwzięcia składa się z 99 nowoczesnych domów położonych w sąsiedztwie rezerwatu przyrody, idealnego miejsca na wycieczki rowerowe i spacery. Budynki występują w 10 wariantach projektowych różniących się nieznacznie powierzchnią użytkową, powierzchnią działki oraz rodzajem zabudowy (bliźniacza lub wolnostojąca). Prace nad projektem prowadzi firma z 30-letnim stażem – Grupa Budowlana Ferryman, której  jako Ferryman Development jesteśmy częścią. Budowa osiedla została podzielona na 3 etapy.

 

I etap inwestycji składa się z 23 budynków.

Aktualnie realizujemy budynki nr 16 – 23. Prace rozpoczęliśmy od wytyczenia osi konstrukcyjnych oraz wykonania wykopów pod obiekty. Następnie sukcesywnie pracowaliśmy nad fundamentami, instalacjami sanitarnymi oraz wznoszeniem i betonowaniem posadzek, ścian, stropów i dachów. W międzyczasie przygotowywaliśmy miejsce pod kolejne domy.

 

Obecnie prace prezentują się następująco:

budynki 16 – 19: zabetonowano stropodach wraz z murami attykowymi

budynki 20 – 21: zabetonowano strop parteru

budynki 22 – 23: zakończono montaż podposadzkowych instalacji sanitarnych oraz izolacji murów fundamentowych.

 

Do 30 października planujemy osiągnąć stan surowy otwarty w budynkach 16 – 23 i stopniowo przejść do dalszych prac nad kolejnymi budynkami.